تصویر مربوط به ترک اعتیاد

اعتیاد چیست؟

اعتیاد یکی از مشکلات شایع جامعه که افراد مختلفی درگیر آن می شوند .
اعتیاد به این معنی است که فرد نمی تواند بر مصرف مواد یا انجام کاری کنترل داشته باشد. این غیر قابل کنترل بودن می تواند مضر و خطرناک باشد .
اعتیاد بیشتر با قمار، مواد مخدر و سیگار کشیدن همراه است، اما این احتمال وجود دارد که تقریباً به هر چیزی اعتیاد داشته باشید ، از جمله کار، اینترنت، خرید کردن و غیره .
ترک اعتیاد از مهم ترین موضوعات مورد بحث ما می باشد.

علت اعتیاد

دلایل زیادی برای شروع اعتیاد وجود دارد. مواد مخدری مانند مورفین، نیکوتین، آمفتامین ( شیشه ) و … احساسات فرد معتاد را چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی تحت تاثیر قرار می دهد. این احساسات می تواند لذت بخش باشد و انگیزه ای قوی برای استفاده مجدد از این مواد را ایجاد کند.
اعتیاد ممکن است منجر به یک “اوج” لذت ذهنی شود، و به دنبال آن میل شدید به تلاش مجدد و بازسازی این احساس می شود . اعتیاد می تواند به یک عادت تبدیل شود که ترک آن بسیار سخت خواهد شد.

ترک اعتیاد

ترک اعتیاد

ترک اعتیاد فرآیندی فرسایشی است . بهترین راه ترک اعتیاد دیدن یک معتاد در حال ترک است . در موسسه راهی به سوی نور افراد زیادی هستند که از دام اعتیاد رها شده‌اند و به زندگی سالم برگشته‌اند .

تاثیر قوای جسمانی در ترک اعتیاد

تاثیرقوای جسمانی درترک اعتیاد
اعتیاد با وابستگی یا قوای جسمانی متفاوت است . در موارد وابستگی جسمی ، علائم ترک زمانی رخ می دهد که ناگهان مواد مخدر را قطع کنید . قوای جسمانی زمانی مهم است که دوز یک ماده در طول زمان کم اثر شود . ترک اعتیاد حتما باید زیر نظر متخصص صورت گیرد . موسسه راهی به سوی نور در زمینه ترک اعتیاد انواع مواد مخدر ، بیش از 20 سال تجربه دارد .
هنگامی که از مواد افیونی برای درد به مدت طولانی استفاده می کنید ، تحمل و حتی وابستگی فیزیکی ایجاد می‌شود . به طور کلی ، هنگامی که از مواد مخدر تحت نظارت مناسب پزشکی استفاده می‌شود ، اعتیاد تنها در درصد کمی از افراد اتفاق می افتد . موسسه راهی به سوی نور با بیش از 20 سال سابقه در زمینه ترک اعتیاد فعالیت دارد .

ترک اعتیاد

موضوع اعتیاد می تواند تقریباً هر چیزی باشد ، یک فعالیت همراه مواد مخدر یا بدون مواد مخدر . برای ترک اعتیاد ، باید تجربه ذهنی فرد را در جهت مطلوبی تغییر داد .موسسه راهی به سوی نور با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ترک اعتیاد فعالیت دارد . ترک اعتیاد و کنار گذاشتن مواد احساس خوب یا احساس بهتری را به معتادان می دهد . فرد معتاد می تواند با ترک اعتیاد به آغوش جامعه باز گردد

انواع اعتیاد

به گفته محققان ، از هر 3 نفر 1 نفر در جهان نوعی اعتیاد دارد. این بیماری می تواند به شکل اعتیاد به هر گونه ماده یا اعتیاد به رفتاری خاص باشد.

مشهورترین و جدی ترین اعتیاد به مواد مخدر است. تقریباً از هر 10 آمریکایی 1 نفر به مواد مخدر اعتیاد دارد .

شایع ترین اعتیاد به مواد مخدر عبارتند از:

نیکوتین موجود در تنباکو

THC که در ماری جوانا یافت می شود

مسکن های دارویی و مورفین

کوکائین

ترک اعتیاد

درمانهای رایج عبارتند از:

ترک اعتیاد به وسیله‌ی داروها ، برای اختلالات روانی مانند افسردگی یا اسکیزوفرنی
ترک اعتیاد توسط روان درمانی شامل درمان های رفتاری ، گفتاری و گروهی
ترک اعتیاد با استفاده از خدمات پزشکی ، برای کمک به درمان عوارض جدی اعتیاد ، مانند ترک در هنگام سم زدایی
ترک اعتیاد از روش بستری کردن
ترک اعتیاد از طریق گروههای خودگردان و پشتیبانی
اشخاص می توانند برای ترک اعتیاد با موسسه راهی به سوی نور تماس حاصل نمایند .
همچنین می توانید برای ارزیابی به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید. نوع درمانی که پزشک توصیه می کند بستگی به شدت و مرحله اعتیاد دارد. در مراحل اولیه اعتیاد ، پزشک ممکن است دارو و درمان را توصیه کند. مراحل بعدی ممکن است از درمان اعتیاد بستری در محیط کنترل شده بهره مند شوند . موسسه راهی به سوی نور برای ترک اعتیاد محیطی مناسب فراهم کرده است و تاییدیه از سازمان بهزیستی کشور دارد .
ترک اعتیاد
متاسفانه بسیاری از مراکز و افراد برای ترک اعتیاد از متادون و نگهدارنده ها استفاده می کنند که به دلایلی که پیش تر به آن اشاره کردیم این روش درمانی اصلا مناسب نمی باشد.
ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور بدون استفاده از هیچ‌گونه نگهدارنده و شبه مخدر تحت نظر مشاورین باتجربه انجام می‌گیرد. 

تماس با ما

امروز با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان خود را در ۳ مرحله ساده دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


4 × = چهار


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tarketiyad/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tarketiyad/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110