ترک اعتیاد و خانواده
تالتلتلات

نقش خانواده در ترک اعتیاد

نقش خانواده در ترک اعتیاد

بین اعتیاد و خانواده ارتباط عمیقی وجود دارد . نقش خانواده در ترک اعتیاد بسیار مهم است . بسیاری از افراد اختلال مصرف مواد را یک تجربه شخصی تلقی می کنند . از آنجا که مواد مخدر،  اثرات مخربی بر روی شخص معتاد دارد ، ممکن است افراد دیگر را نیز درگیر کند . همسر ، فرزندان و والدین ممکن است تحت تأثیر اعتیاد در خانواده قرار گیرند . نقش خانواده در ترک اعتیاد حمایت و پشتیبانی در جهت بهبودی عضو خانواده می‌باشد .  موسسه راهی به سوی نور با بیش از 20 سال سابقه در زمینه اعتیاد فعالیت دارد .

تأثیر اعتیاد بر کودکان خردسال

تأثیر اعتیاد بر کودکان خردسال

بر اساس مطالعات ، از هر 5 کودک 1 نفر در خانه ای بزرگ می‌شود که والدین از مواد مخدر سوء استفاده می کنند . بر اساس مشاهدات آسیب‌هایی که به این کودکان وارد می‌شود بسیار زیاد است و در بزرگسالی دچار ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شوند .

کودکانی که با دیدن یکی از والدین معتاد به مواد مخدر بزرگ می‌شوند ، بیشتر در سنین بزرگسالی دچار اختلال سوء مصرف مواد می‌شوند . همچنین سه برابر بیشتر مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند یا مورد سوء استفاده فیزیکی و یا جنسی قرار می‌گیرند . دیدن والدین در حال مصرف مواد مخدر اغلب باعث ایجاد احساسات ناراحت کننده می شود . این احساسات نه تنها تأخیر در یادگیری و رشد ایجاد می کند ، بلکه می تواند منجر به اختلالات روانی و عاطفی شود .

اعتیاد نوجوانان بر خانواده تأثیر می گذارد

تأثیر اعتیاد نوجوانان بر خانواده

بر اساس گزارشات افراد زیر سن قانونی، سیگار بیشتری نسبت به همتایان بزرگسال خود استعمال می‌کنند . حداقل 19 درصد از افراد بین 12 تا 20 سال به طور منظم سیگار مصرف می کنند . به دلیل گزارش نادرست ، این رقم به احتمال زیاد بسیار بیشتر است . مصرف ماری جوانا در نوجوانان بیشتر از کشیدن سیگار است. نوجوانان با فشار همسالان در مدرسه دائماً وسوسه می شوند . موسسه راهی به سوی نور پذیرای نوجوانانی که در دام اعتیاد افتاده اند می باشد .
اسیب های اعتیاد به خانواده

هنگامی که یک عضو خانواده معتاد است ، خانواده به طور کلی می توانند تحت تأثیر پدیده هایی مانند:

پرخاشگری ، برداشت بی رویه پول از حساب ، روابط تیره و تار و انزوا ، مشکلات مالی ، عملکرد ضعیف در مدرسه ، قرار گرفتن در معرض سایر داروها ، رفتارهای بی پروا در داخل خانه ، سرقت پول برای حفظ حس سرخوشی ، و فرار از خانه ، باعث ناراحتی والدین می شود .

نقش خانواده در ترک اعتیاد

عوارض اعتیاد به مواد مخدر می تواند کوتاه مدت و بلند مدت باشد . اعتماد کم کم از بین رفتن می رود. برای مثال درگیری اعضای خانواده برای برخورد با فردی که از هروئین سوء استفاده می‌کند ، عادی می‌شود . سوء مصرف داروهای غیرقانونی یا مواد مخدر با پرخاشگری یا اختلال در رفتار همراه است که خانواده و خویشاوندان درگیر آن می‌شوند . در بسیاری از موارد ، اعتیاد می‌تواند دلیل پایان یافتن به یک رابطه یا ازدواج باشد . هر چه اعتیاد به مصرف مواد بیشتر باشد ارتباط بین فرد و خانواده دشوارتر می شود .در رابطه با نقش خانواده در ترک اعتیاد خانواده ها در صورت دیدن علائم می توانند با مشاور تماس حاصل نمایند. مشاوران موسسه راهی به سوی نور همه روزه پاسخگوی شما هستند . 

نقش اعتیاد بر هویت افراد

نقش اعتیاد بر هویت افراد

بسیاری از کودکان هنگام شکل گیری هویت خود هنوز قابل تأثیرند . علاوه بر این ، نوجوانانی که سوء مصرف مواد والدین را تجربه کرده اند ، در سنین بزرگسالی بیشتر از مواد سوء استفاده می کنند . اعتیاد نوجوانان هم از عوامل خارجی ( مانند فشار همسالان و دوستان ) و هم از عوامل داخلی ( مانند ژنتیک ) ناشی می شود این موارد خود نقش خانواده در ترک اعتیاد را نشان می دهند.

نقش خانواده در ترک اعتیاد
اعتیاد و خانواده 2

عوارض جانبی

عوارض جانبی

هریک ازاعضای خانواده ممکن است تحت تاثیرعوارض جانبی داروها قرار بگیرند ودچار ناراحتی یا خشم شوند. برخی دیگر ممکن است بستگان خود را به سرعت از دست بدهند ویا با آن‌ها قطع ارتباط کنند . برخی ممکن است برای مدت طولانی از یکی از عزیزان خود چیزی نشنوند ، زمانی به خود می آیند که در خیابان زندگی می‌کنند یا بیش از حد مواد مصرف کرده اند . چنین شوک‌هایی می توانند باعث شوند که یکی از بستگان دچار صدمات شدید شود. یکی از نقش خانواده در ترک اعتیاد تماس گرفتن با مشاور و درخواست راهنمایی است . موسسه راهی به سوی نور با داشتن کادری مجرب ، شامل روان پزشک، روانشناس،پزشک و تیم مددکاری در زمینه ترک اعتیاد فعالیت دارد . 
نقش خانواده در ترک اعتیاد
خانوتده نقش مهمی در ترک اعتیاد دارد
نوجوانان ممکن است تحت تأثیر مواد اعتیادآور و روابط تیره در خانه قرار گیرند و ممکن است بخواهند از خانه فرار کنند . خانواده ها برای جلوگیری از احتمال فرار نوجوانان پرخاشگر از خانه باید با مشاور تماس بگیرند . موسسه راهی به سوی نور همراه کادری مجرب اعم از روان پزشک و روانشناس در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می ‌کند .

تماس با ما

امروز با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان خود را در ۳ مرحله ساده دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


− چهار = 2


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tarketiyad/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tarketiyad/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110